Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Сергіївська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04380749) був реорганізований і увійшов до складу Кулевчанської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка

Де зараз знаходиться село Сергіївка люди жили здавна. На території села знайдені останки поселень епохи пізньої бронзи (ІІ – початок І тисячоліття до н. е.) та перших віків нашої ери. У другій половині ХУІІІ та на початку Х1Х віків почалося заселення причорноморської низини, тут виникають великі земельні володіння. Населення цього краю росло в першу чергу за рахунок біглих селян та казаків, які оселяли казенні та поміщицькі землі.

Назва села утворилася від прізвища першого поселенця Сергіїва, який приїхав з Орловської губернії. З причини того, що в нього не було спадкоємців по чоловічій лінії, прізвище Сергіїв в селі не збереглася.

Перші поселенці с. Сергіївка, з'явилися наприкінці ХХУІІІ – го століття. Це були ходоки, які ходили по сіль до Чорного моря. Проходячи обширні простори Причорноморської низовини, деякі з них мріяли про вільне життя та землю. Частина ходоків з Русі залишались.. Всі поселенці були з Орловської губернії.

Перші згадки про село відносяться до 1819 року.

До 1830 року в Сергіївці нараховувалося білля 160 дворів. Всі поселенці мали майже одинакові руські прізвища (всього прізвищ 26). Селяни в свою чергу несли державні повинності у виді грошових податей, вели шляхове транспортне обслуговування, проводилося будівництво доріг.

На при кінці Х1Х сторіччя в Сергіївці вже нараховувалося 490 дворів з населенням 1960 чоловік; 25 кулацьких; 150 середняцьких; 315 бідняцьких. Білля 200 селянських сімей вже були безземельними. До самих сильних кулацьких господарств відносились господарства Павла Бондарева и Юхима Щелкунова, щоденно в кожному з цих кулацьких маєтків працювало до 30 –ти батраків. В 1909 – 1910 р. р. почалося масове переселення селян – сергіївців у пошуках нових вільних земель. Їх шлях лежав в Омську область в село Єрмокліївку.

У січні 1918 року на території України була встановлена Радянська влада, вона дійшла і до Сергіївки. Майже через століття після того як була заснована Сергіївка, багатостраждальну Бессарабію окупувала боярська Румунія, в березні 1918 року в час громадянської війни.

В 30-і роки були неврожаї від сильної засухи. А в 32- 33 –их роках штучний голод дійшов і до Сергіївки.

22 червня 1940 року знову була встановлена Радянська влада, вибрали місцевий орган влади – виконком Сергіївської сільської ради депутатів з 7 чоловік.

23 серпня 1944 року 808 стрілецький полк 394 стрілецької дивізії, який входив до складу 46 – ї армії 3-го Українського фронту, звільнив Саратський район від німецько - румунських загарбників. Після жорстокої багато тривалої війни з фронті в Великої вітчизняної війни повернулося додому 117 односельців. За мужність та героїзм у боях с німецько-фашистськими загарбниками всі вони нагороджені орденами та медалями. 124 воїна - односельчанина склали свої голови на полях великих битв.

Зразу ж після вигнання німецько – румунських загарбників розпочала роботу сільська рада, почали діяти школа та пошта, а також відкрилися магазини.

У 1946 – 1947 рр. в селі здійснена суцільна колективізація. До кінця 1945 року селянству вдалося організувати перший колгосп, до якого поступили тільки бідняки. В тодішньому колгоспі на балансі нараховувалося 6 плугів, 13 борін, 40 кіс, 4 віялки, 6 коней, 7 корів, 6 овець и 12 гусей.

На початку 1947 року на території села Сергіївка утворився ще один колгосп – колгосп «Прогрес».

У другій половині 1947 року селяни організували ще одне колективне господарство – колгосп імені Леніна, третій за рахунком.

В 1956 році три колгоспи об’єдналися в одно господарство – колгосп «Путь Леніна».

В 1952 році не писемність була повністю ліквідована. Виріс загальний рівень культури населення. В селі працював клуб, бібліотека. В 1950 році діяла восьмирічна школа.

Основні історичні та історично – архітектурні пам’ятки

Свято – Димитрієвська церква, пам’ятник загиблим у ВВВ воїнам - односельчанам

Сучасність сільської ради:

  • Сергіївська загально – освітня школа – І – ІІІ ступенів, 1968 року забудови. Директор Тимохіна  тетяна Павлівна. В школі працює 31 особа.
  • Комунальний заклад «Сергіївський дошкільний навчальний заклад ясла – сад» - завідуюча Васильєва Тамара Миколаївна, який налічує 2 групи, в яких виховується 36 дітей.
  • Сільський Будинок культури, 1974 року забудови на 500 місць. Директор Дроздова Вікторія Миколаївна. При Будинку культури функціонують 4 творчих колективи. В будинку культури працює 2 художніх керівника.
  • Сергіївська сільська бібліотека, завідуюча Сирова Тетяна  Іванівна, з книжковим фондом 18897.
  • Сільський ФАП, завідуюча Аристова Оксана Федорівна. На ФАПі працює акушерка та патронажна медична сестра, санітарка. Прийом хворих ведуть усі.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *